Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis dodávky domu ve standardním provedení.

Trh dnes  nabízí  velmi  široký sortiment materiálů. Jejich cena, vlastnosti i vzhled přímo ovlivňují jak konečné provedení domu, tak jeho cenu.

Proto přikládáme přehled materiálů u nás používaných v základní nabídce,přičemž se každý zákazník může rozhodnout podle svých možností i pro materiály ve vyšší cenové kategorii. Nebo naopak, pokud se stavebník rozhodne někde šetřit, je možné po poradě s projektantem nalézt levnější provedení základní dodávky.

Výroba domu, doprava a montáž

Výroba domu probíhá ve výrobních prostorách firmy MIKENA v Českých Budějovicích.Celistvost přípravy záleží na použité technologii stavby (oplášťované konstrukce nebo panelová výstavba). U přípravy panelů se na místo stavby dopravují již skoro hotové stěny a montáž domu  tak probíhá rychleji.

*Střešní krytina: na trhu je mnoho typů krytin.Pálené nebo betonové tašky různých vzorů, šindele, plechové, eternitové i laminátové krytiny.Na naše domy používáme v základní dodávce betonovou krytinu KM Beta nebo BRAMAC. V nabídce jsou zahrnuty  okrajové a odvětrávací tašky a základní doplňky.

* Klempířské prvky: okapy, okapní svody, venkovní parapety a další klempířské prvky jsou v základní nabídce uvažovány z pozinkovaného plechu. Za příplatek lze dodat tyto prvky z mědi nebo ze systému LINDAB s několikanásobnou povrchovou úpravou v různých barvách dle výběru, či z jiných materiálů.

* Římsy, podhledy, štíty: podbití podhledů, říms , případně štítů a dalších prvků je provedeno z dřevěných smrkových palubek a je proveden dvakrát nátěr lazurovacím lakem.

* Okna a vchodové dveře: Okna, balkonové a vchodové dveře jsou v základní nabídce plastová s izolačním trojsklem. Vnitřní plastové parapety jsou součástí dodávky.Vše je v barvě bílé.Za malý příplatek si lze vybrat z mnoha barevných odstínů a to buď oboustranně, nebo jen z jedné strany okna či dveří. Na přání dodáváme také okna a dveře v provedení z masivu.

* Vnitřní dveře a zárubně: základní nabídka zahrnuje dodávku dveří dle výběru, včetně obložkových zárubní a kování. V cenové relaci cca 5 000 Kč za jeden komplet.

* Elektrické rozvody: pro základní nabídku jsou provedeny světelné a zásuvkové okruhy v každé místnosti a zvenku nad vchodovými dveřmi. Přípojky na pračku, sporák atd.

* Topení: vytápění objektu je zajištěno el.přímotopy,nebo plynovým kotlem v provedení s dvouplášťovým komínem na odtah spalin. Otopná soustava - deskové radiátory jsou opatřeny termoregulačními hlavicemi.Rozvodová soustava je provedena z plastu nebo z mědi a uložena v podlaze. Podlahové topení není v základní ceně domu.

* Zdravotní instalace: Kanalizační a vodovodní rozvody jsou provedeny z plastových a z polypropylenových trubek. Odsávání od kuchyňské digestoře je v základní nabídce do fasády nebo přes filtr.V koupelně a WC jsou zařizovací předměty ve standardní cenové úrovni (jednopákové směšovací baterie - v chromovém provedení, záchodová mísa kombi upevněná na podlaze, vana délky 170 cm, umyvadlo JIKA - Bechyně - vše v bílé barvě.

* Vnitřní stěny, dlažby a obklady: stěny v interiéru včetně stropu jsou obloženy sádrokartonem. Na strop v přízemí je použit sádrokarton protipožární, v koupelnách  protivlhkostní. Veškeré tyto povrchy jsou natřeny třikrát malířským nátěrem v bílé barvě.V koupelně a WC jsou provedeny keramické obklady do 200 cm. Dlažby jsou provedeny ve vstupní chodbě,koupelně a WC.

* Fasáda: je provedena zateplovacím systémem - tl. polystyrenu 10 cm.Vrchní vrstva je ze šlechtěné omítky v jednobarevném odstínu.

* Podlahy: povrch podlah tvoří PVC s podložkou, koberce, nebo plovoucí podlahy v ceně do 300 Kč/m2. Za příplatek instalujeme plovoucí a jiné podlahy dle výběru zákazníka.